Környezetvédelem és spórolás? Igen! Mutatjuk, hogyan - 3. rész
Arról már biztosan sokat olvastál te is, hogy vannak olyan alapanyagok, amelyek nem kímélik a bőrünket, a környezetet. Mindenféle összetevőkről a Krémmánia oldalon (http://kremmania.hu/osszetevok) találsz egy kifejezetten nagy és részletes adatbázist, érdemes böngészni, konkrét kérdéseknél keresni.
És akkor nézzük is, hogyan lehet környezetbarát módon megfelelő higiéniai termékeket használni úgy, hogy még spóroljunk is... mondjuk egy bolti átlagárhoz mérten persze.
Például szappan használatával. Persze egyáltalán nem mindegy, melyikkel, nem véletlenül általános vélekedés a szappanokról, hogy szárítják a bőrt. Kissé divatos lett mostanság a kézműves szóval eladni mindenfélét, a szappanok esetében a kézműves jelleg viszont nagy százalékban tényleg jelent valamit. Ha még nem használtál vagy rosszak a tapasztalataid, ne add fel, mert sok kiváló minőségi szappan létezik. Nézz meg a mi szappan kínálatunkat is. Sok és sokféle szappant találsz. Árban egy kicsit talán meglepő, hogy drágábbak, mint egy átlag tusfürdő ára, de ezek 80-100 grammos darabok, sokáig kitartanak. A csomagolásuk pedig sokszor csak egy papír vagy jó esetben semmi. Ha nem szereted a tömbös szappant, lereszelve igen egyszerűen folyékony szappant is készíthetsz belőle.
A sampon már nehezebb kérdés. Sokaknak bejön a szódabikarbónás hajmosás (alma) ecetes öblítéssel, a korpát is eltünteti, de nem jó minden hajtípusra. Samponszappan is létezik, ami először használva kicsit furcsa lehet, máshogy habzik, és nem árt utána egy megfelelő öblítés (pl. ecetes vízzel). Itt is fontos, hogy mindenképp a hajtípusnak megfelelőt válaszd, és hát gyerekek esetében nem annyira könnyű használni, főleg az öblítés miatt. A természetes alapanyagokból készült samponokból ma már széles a választék!
Tartósítószer, édesítőszer, parabén, színezék, sls... Ez mind lehet a fogkrémben, meg egyéb dolgok is, ha szeretnéd elkerülni, akkor ennek is mindig nézd meg alaposan az összetevőit, és válasz olyan natúr fogkrémet, aminek nem aggódsz az összetevői miatt. A gyerekek esetében viszonylag sokáig fennáll az a helyzet, hogy lenyelik a fogkrémet, így náluk különösen fontos odafigyelni arra, hogy mit is használnak. Ma már kapható olyan fogkefe is, aminek csak a fejét kell cserélni, de olyan is, ami fából és természetes sörtékkel készül, így gyakorlatilag mehet a komposztba, miután már nem használható (és ezek a fogkefék nem 3 hónapra készülnek).
Három alap higiéniai termékcsoport, napi használatra (a sampont leszámítva, bár sokaknál ez a napi rutin része.). Nem mindegy, mit kenünk magunkra, mibe vannak csomagolva, mennyi hulladék marad a használatuk során/után.
A következő részben rátérünk az intimkehelyre, kiderül, van-e környezetbarát óvszer és arra is, hogy milyenek a jó kencék.
Ha még több környezetbarát tippet keresel, ajánljuk neked Ökokalauz c. kiadványunkat, amiben kifejtjük, részletesen is bemutatjuk hogyan, mire érdemes váltani. Ajánljuk, hogy tudatosabb vásárlási döntéseket hozhass, pénzt spórolj. Iratkozz fel hírlevelünkre a webáruházunk főoldalán és máris küldjük ingyenes kiadványunkat.