Oldalunk cookie-kat használ, amelyek segítségével magasabb színvonalú vásárlói élményt tudunk nyújtani látogatóink számára. Az oldal böngészésével beleegyezel a cookie-k használatába. További információt az Adatvédelmi nyilatkozatunkban találsz.
Kategóriák

Natúrkozmetikumok és alapanyagok 1. - Aloe vera gél

Aloe vera gel
Az új sorozatunk első részében szeretnénk nektek bemutatni a méltán népszerű aloe vera gél-t! Az aloe vera leveleiből kinyert átlátszó gél rendkívüli bőrápoló tulajdonságokkal bír. Széles körben használják nyugtató, hűsítő, sejtregeneráló, gyulladáscsökkentő hatása miatt. De mire is tudod használni pontosan a halhatattlanság növényének is nevezett aloe vera? Mi most bemutatunk 10+1 egyszerű, de nagyon hatákony felhasználási módot! Kattints, és olvass tovább!
 

Aloe vera gél – mi is az pontosan?

Az aloe vera egy Észak-Afrikából származó féltrópusi, évelő pozsgás növény. Közel 300 fajtája van, melyek közül öt bír bizonyítottan gyógyító erővel. A belőle készített gélt, kivonatokat széleskörűen használják a kozmetikai iparban és az alternatív gyógyászatban egyaránt.

A növény vastag, húsos, tüskés szélű levelein védőréteg található, mely megszűri a levegőt és a vizet. Ez alatt van a cellulóz bőrszövet, a levél közepén pedig a növény legértékesebb részét képező, áttetsző természetes gél, amely igen sokoldalúan használható. Több mint kétszáz hatóanyagával az aloe vera szinte egyedülálló a növényvilágban. Tartalmazza a teljes vitaminskálát, több mint húszféle létfontosságú ásványi anyagot, nyomelemet, különböző poliszacharidokat, esszenciális aminosavakat és számos enzimet.

Az aloe vera gél kinyerése

A természetes aloe vera gél a növény 4-5 éves kora után nyerhető ki, mivel előtte még magas a növény méregtartalma, illetve ezután jelennek meg a hatóanyagok kellő mennyiségben. Akár évente többször is lehet a növény leveleit hasznosítani. Aloe növényt nevelgetni otthon meglehetősen egyszerű, és bár sokan szeretnék tudni hogy készíthetnek  aloe vera gélt házilag, sajnos a folyamat meglehetősen hosszadalmas és a kinyert gél sem áll el sokáig. Emiatt a kereskedelmi forgalomban kapható aloe vera gélek esetében Is mindig alkalmaznak valamilyen stabilizáló anyagot. Ha valóban természetes 100%-os terméket szeretnél használni, akkor mindig olvasd el az összetevő listát és figyelj arra, hogy:

  • 99% aloe vera gélt tartalmazzon
  • stabilizáló anyagként, tartósításra csak természetes anyagot (pl. növényi glicerint) használjanak és ne alkoholt
  • a színe átlátszó, legfeljebb enyhén sárgás árnyalatú legyen, sajnos a zöld színű gélek vélhetően valamilyen színezőanyagot tartalmazhatnak

Aloe vera gél

Környezettudatos csomagolásban (üvegtégelyben) és kétféle kiszerelésben (100 g és 250 g) is kapható nálunk! Magas tisztaságú és hatóanyag tartalmú, ugyanis 99%-ban aloe vera gélt tartalmaz, amelyet növényi glicerinnel tartósítanak. Itt tudod megvásárolni!

Nézzük, mennyi mindenre is tudod használni az aloe vera gél!
Az aloe vera gél nem csak táplálja bőrt, hanem még gyógyítja is. Bármely bőrtípusra könnyedén alkalmazható és rengeteg jótékony (pl. gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, bőrregeneráló) hatása van.
Fontos azonban azt is tudni, hogy mint minden növényi hatóanyagra, az aloe verára is reagálhat negatívan a bőr. Bár az aloe-vera esetében a kockázat nagyon alacsony, azt javasoljuk, hogy nagyobb bőrfelületen történő alkalmazása előtt mindenképpen végezz bőrpróbát.

 

1) Napégésre, égési és fagyási sérülésekre
Talán az egyik legelterjedtebb jótékony hatása az aloe verának, hogy leégés után gyorsan, hatékonyan ápolja és kellemesen hűsíti a sérült bőrfelületet. Sőt, a remek hidratáló tulajdonsága miatt akkor is érdemes alkalmazni napozás után, ha nem égtél le. Hűsíti a bőrt, hidratáltabb teszi és segít elkerülni az intenzív hámlást is. A napozás utáni kozmetikumok gyakori összetevője az aloe vera, de természetes formájában alkalmazva talán még hatékonyabb. Az előzőből következik, de talán kevésbé ismert felhasználási mód, a sebek közül az égési (sőt, fagyási) sebek kezelésére is kiválóan alkalmas. Bőrregeneráló hatásának köszönhetően jelentősen lerövidíti a sebgyógyulási időt.

2) Rovarcsípésre
Rovarcsípés után enyhíti az irritációt és nyugtatja a bőrt. Kenjünk fel az érintett területre egy vékony rétegben aloe vera gél, és hagyjuk rászáradni. Leöblíteni ugyan nem szükséges, de ha valakit zavar, akkor pár perc alatt beszívódik és utána áttörölheti vízzel az érintett területet. Gyerekeknél különösen hasznos lehet, hiszen csökkenti a viszkető érzést is. Ráadásul annyiszor lehet a csípésre keni rá, ahányszor csak szükséges.

3) Sebgyógyításra
Gyerekek mellett szintén jól jöhet egy „bibikrém”! Az aloe vera gél elősegíti a kötőszöveti rostok kialakulásához szükséges kollagén szintézisét, fokozza a vérkeringést, gyorsítja a bőr hámosodását, regenerálódását, ezáltal segíti a sebek összehúzódását, gyógyulását. Varrasodás után vagy a varr leesése után a heg gyógyítására jól jöhet, nemcsak kisgyerekes családoknak.

4) Pelenkakiütésre
A babák érzékeny bőrére is nyugodtan alkalmazható az aloe vera gél. Pelenkakiütés esetén csökkenti a bőr irritációját és nyugtatja az irritált bőrt. Shea vajjal keverve természetes popsikrémként is remekül használható, hatékonyan védi a bőr a kipirosodástól, irritációtól.

5) Sminkeltávolításra
Az aloe vera gél természetes sminklemosóként is alkalmazható. A bőr nemcsak tisztítja, de közben ápolja is, sőt, a szem alatti duzzanatokat is csökkenti. A legjobb, ha kézzel vagy ecsettel visszük fel a megtisztítandó területre az arcon, majd gyengéden langyos vízzel és egy arctisztító párnával mossuk le.

6) Természetes ajakápolóként
Az aloe vera gélből könnyedén készíthető hűsítő ápoló házi ajakbalzsam a száraz, cserepes ajkakra. Vízgőz felett meg kell olvasztani egy kevés kókuszolajat és valamilyen töményebb vajat pl. kakaóvaj vagy shea vaj, majd mikor kicsit már lehűlt, de még nem szilárdult meg, akkor lehet hozzá keverni az aloe vera gélt. 

7) Pattanásra, herpeszre
Az aloe vera megoldás lehet pattanásra, remek gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatása révén. Kellemes hűsítő érzést ad, így megnyugtatja a bőrt, és ezzel sikeresebben elkerülhető az érintett terület piszkálása, nyomkodása. Érdemes naponta többször felvinni a pattanásos területre.
Az ajakherpeszre közvetlenül kenhető az aloe gél, mely baktériumölő hatásával megakadályozza a felülfertőződést és gyorsítja a gyógyulást, valamint hűsítő hatásának köszönhetően csillapítja a fájdalmat. A hűsítő hatást fokozhatjuk, ha az aloe vera gélt a hűtőben tároljuk.

8) Természetes ránctalanító
Az aloe vera gél az egyik legjobb hidratáló növényi hatóanyag: Hidratáltabbá teszi a száraz bőrt, mivel fokozza a bőrünk vízmegkötő képességért felelős anyagok (hialuronsav, dermatán-szulfát) termelését. A hidratált arcbőr már fél siker, hiszen a bőr teltebb és a ráncok kevésbé lesznek látványosak. Támogatja a sérült bőrsejtek gyógyulási folyamatát, így enyhíti a ráncok mélységét és azok mennyiségét is. Antioxidáns hatása révén hatásosan veszi fel a harcot a szabadgyökök ellen, így is csökkentve a bőrt ért környezeti károsodások mértékét. Nem helyettesíti a megfelelően tápláló, hidratáló arckrémeket, de a kedvenc arckrémünkből és aloe vera gélből remek pakolás készítő. Ezt a pakolást vigyünk fel a teljes arcra, még az érzékeny szemkörnyéki területekre is kenhetünk belőle óvatosan. Hagyjuk hatni 15 percig, közben szemmel relaxálva még tovább fokozható a pozitív hatása. Lemosni sem feltétlenül szükséges, hiszen beszívja az arcbőr és puhább, simább lesz tőle.

9) Szempillahosszabbításra
A ricinusolajat, hajnövesztő és szempillanövesztő hatású olajként már sokan régen felfedezték és használják is! Azonban a hatás tovább fokozható, ha a ricinusolajat aloe vera géllel keverjük össze, mert még rugalmasabb, ragyogóbb szempillákat kaphatunk végeredményként. Érdemes a keveréket pl. egy kimosott szempillaspirálos tégelybe tenni és esténként felvinni a szempilláinkra.

10) A körömágy és a körömök erősítésre
A körmöket és a körömágyat is rendszeresen masszírozhatod aloe géllel: a körmök erősebbé és fényesebbé válnak, a körömágy egészségesebb, beszakadásra kevésbé hajlamos lesz.

+1 Aloe vera  gél a  korpa és viszkető fejbőr ellen
Az aloe gél pektintartalma miatt segíti a korpa eltüntetésében, csak  hajmosást követően a fejbőrbe kell masszírozni és egy éjszakán keresztül kell hatni hagyni. Másnap a maradékot, amit a haj és fejbőr nem szívott fel le kell öblítni.

 

Tartalomhoz tartozó címkék: Blog